Kováčske štipendium

Vyhlasujeme Kováčske štipendium. Radi by sme našli niekoho, kto má vášeň pre toto remeslo a chuť sa mu venovať. Chceme darovať 5 dní kováčskeho kurzu v našej dielni na Zaježovej.

Pred dvanástimi rokmi som nastúpil do učenia k prvému zo štyroch kováčskych majstrov. Od tej doby sa živím kováčskym remeslom. Jedna z podmienok majstra bola, aby som remeslo odovzdal ďalej ľuďom, ktorí sa ho budú chcieť naučiť. Počas rokov sa toto remeslo stalo mojim životným štýlom. Zistil som, že nie len ja formujem kov ale aj kov formuje mňa.

Veľmi rád by som doprial takýto pocit všetkým, ktorých toto remeslo láka. V mojich možnostiach je umožniť to aspoň jednému z vás - a to najmä vďaka dobrým ľuďom okolo nás, ktorí nás podporujú a páči sa im naša tvorba.

dielna

Ako sa prihlásiť

Nebude to nič komplikované - pošlite nám do správy na facebooku, instagrame alebo mailom krátke video, v ktorom nám poviete niečo o sebe - ale hlavne to, prečo by ste chceli prísť ku nám na kurz a prečo by sme mali vybrať vás. Nemusíte mať s kováčstvom žiadne praktické skúsenosti - stačí byť aspoň trochu zručný, mať aké-také technické myslienie a hlavne chuť učiť sa. Videá nám môžete posielať do 20.12.2021. Výzvu ukočíme výsledkom na Zimný slnovrat.

dielna

Povieme vám pravdu

Naša dielňa - to nie sú len steny a stroje, je to náš život. Všetci, čo v nej pracujeme, sme vlastne jedna rodina. Snažíme sa, aby sa u nás cítil dobre každý, kto k nám príde. Kurzom to u nás nekončí. Práve preto hľadáme niekoho, kto medzi nás zapadne, kto sa stane súčasťou tejto našej kováčskej rodiny.

Možno sa pýtate, prečo to vlastne robíme. Uvedomujeme si, že naše kurzy nie sú najlacnejšie. Aj my sme začínali od nuly a vieme, aké to je.

Pozrite si video z našej prvej dielne.

Kde nás nájdete

Zaježová 50, 962 63 Pliešovce, okres Zvolen

tel.: 0911 298 282 e-mail: info@perunis.eu