Kováčske kurzy

Chceli by ste sa naučiť spracovať kov a vyrobiť si vlastné výrobky? Ponúkame Vám kováčsky kurz kde prejdeme všetko od základov až po náročnejšie úkony.

Preferujeme kurzy s maximálne 2 účastníkmi, aby sme sa mohli každému dostatočne venovať a to, čo na kurze budeme robiť závisí od vašich požiadaviek, čo sa chcete naučiť. Myslite však na to, že kováčske remeslo je pomerne náročné v každom smere a preto mu treba venovať dostatok času.

Kurzy prebiehajú v našej dielni - v areáli Vodného hradu na Teplickej 312 v Štítniku. V cene kurzu sú výrobky, ktoré počas jeho trvania spoločne zhotovíme. Jeden deň kurzu trvá 6 hodín (09:00 - 15:00). Kurzy robíme len počas pracovných dní.

V cene nie je ubytovanie ani strava. Ubytovanie si môžete dohodnúť priamo v Štítniku u pani Zobolovej na tel. čísle 0918 638 070.

Rozdelenie kurzov podľa zručností

Začiatočník

Cena: 55 € / 1 deň kurzu

Tento kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí chcú nahliadnuť do sveta kováčstva. Začneme prácou so živlami, držaním tela, teoretickou prednáškou o kove ako o materiály, naučíte sa základné rozdelenie a charakteristiku. Tiež si povieme niečo o náradí a základných technologických postupoch voľného ručného kovania.

Mierne pokročilý

Cena: 100 € / 1 deň kurzu

Tento kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí už majú za sebou minimálne 5 dní začiatočníckeho kurzu alebo predošlé skúsenosti. Zameriame sa na zoznámenie s ušlachtilou ocelou, preberieme si kováčske postupy ako kalenie, práca cez dve kladivá. Budeme sa venovať tiež teoretickej príprave potrebnej k výrobe náradia a nástrojov. Dĺžka kurzu záleží od zručnosti záujemcov.

Pokročilý

Cena: 120 € / 1 deň kurzu

Tento kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí majú prax v kováčskom remesle a ich schopnosti sú dostatočné na to, aby dokázali vyrobiť za teoretickej asistencie sekeru, kováčske kladivo či iné náradie a nástroje z ušlachtilého materiálu.

Ako sa prihlásiť:

Môžete tak spraviť mailom na info@perunis.eu alebo na telefónnom čísle +421 911 298 282. Po upresnení detailov vám pošleme mailom záväzný dátum a podrobnosti ohľadom kurzu. Voľné dátumy nájdete v kaledári nižšie.

kurzy

Kontaktujte nás

Družstevná 133, 049 32 Štítnik

tel.: 0911 298 282 e-mail:info@perunis.eu